Basın Toplantısı: Fatih Terim

Basın Toplantısı: Fatih Terim
18 Eylül 2012 Salı 22:19

Teknik Direktör Fatih Terim Manchester United maçı öncesinde basın toplantısı düzenledi

 Teknik Direktör Fatih Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu’nda oynanacak Manchester United maçı öncesinde bugün bir basın toplantısı düzenledi.
Fatih Terim basın toplantısında "Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi temsil eden tek takımız. Ülkemizin gözünün bizim üzerimizde olması gayet doğal. Manchester United ile başlangıcın burada olması hem iyi hem kötü. Önce Cluj veya Braga ile başlamak iyi olurdu. Çünkü 5-6 yıldır burada yokuz. Grup maçlarına en önemli karşılaşma ile başlayacağız. Herhalde bu maç bir şekilde oynanacaktı" dedi.
Havaalanında yaşanan gerginliğe değinen Terim, "Manchester'da bu sabah 2 polis öldürülmüş. Bu üzücü olaydan haberim yoktu. O yüzden polisi anlayışla karşılamak lazım. Yaşanan gerginliği fazla büyütmemeli" dedi.
Takımından sahada çatır çatır oynamasını beklediğini belirten Fatih Terim, şunları söyledi: “Manchester United, Şampiyonlar Ligi'ndeki en iyi ilk 3 takımdan biri. Oyuncularımın bu maçı kaybetmemek istiyorsa Türkiye ligindeki performanslarının üstüne çıkmak zorundalar. Bu çok net. Kendimize ait oyun düzenini yılmadan ve korkmadan oynayacağız. Bu maçın sonucu gruptaki durumumuzu belli etmez Takımımdan istediğim sahaya çıkıp çatır çatır oynamaları. Çok güzel mücadele edeceğiz ve sonucunu hep berabere göreceğiz. Kaybetmek çok kolay, kazanmak olay. Umut ederim oyuncularım ikinciyi seçer. Şampiyonlar Ligi oynamamış oyuncularım bu maçı fırsat olarak görmeli" ifadelerini kullandı.
Bir İngiliz gazetecinin, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın daha önce burada Manchester United'ı yendiğini hatırlatması üzerine Terim, " Her maçın yeri ve zamanı çok farklı. Zamanında Galatasaray da 3-3'lük ve 0-0'lık skorlarla Manchester United'ı elemişti. Umarım biz de Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı takip ederiz. Biz de ezeli rakiplerimizin aldığı neticeleri almak isteriz. Çünkü önemli işler yapmışlar. Biz de yapmak isteriz" dedi.
Manchester United'ın, Şampiyonlar Ligi'nin en iyi takımlarından birinin olduğunun altını çizen Fatih Terim"Gerçekten Devler Ligi'nin en iyileri diyebiliriz. Çünkü her sene bu platformda yer alıyorlar. Onlar geçen sene başarısız olduğu için bu sezon kazanmayı daha çok isteyecektir bu çok normal.” diye konuştu. 
Bir soru üzerine Manchester United'da bütün oyuncuların çok tehlikeli olduğunu ifade eden Fatih Terim, “Sadece Kagawa yok. Çok tehlikeli oyuncular var. Van Persie'den tutun Kagawa, Wellbeck, Valencia, Nani gibi çok önemli oyuncular var. Ancak spesifik olarak adam adama oyun olmayacaktır" şeklide konuştu. 

Haber Etiketleri : Teknik  Direktör  Fatih  Terim  Manchester

MOBİL'DE KükreyenAslan

En güncel galatasaray haberleri, son dakika
gelişmeleri ve en iyi spor yazarları QR Kod
okuyucu ile hemen cebinde!


Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekmektedir.
Üye değilseniz hemen olun!


GAZETE MANŞETLERİ
futbol