Fener Ağlama
0 Aslan Tıkladı
FENER AĞLAMA
28 Temmuz 2017, Cuma 10:08
Osman Şenher Osman Şenher

Dursun Özbek, Terim hayranı

Fatih Terim’in, milli takımdan ayrılması büyük bir sürpriz oldu. Öyle bir zamana denk geldi ki Galatasaray’ın Terim’e, Terim’in de Galatasaray’a ihtiyacı var. Önce şunu söylemem gerekiyor, hatalarıyla başarılarıyla Terim, Galatasaray’ın çocuğudur.

Evet hepimizin rahatsızlık duyduğu konular var. Bunları tartışmaya gerek yok. Şu anda Avrupa’dan elendikten sonra Tudor ile Galatasaray’ın devam etmesi mümkün değil. Hem tribünler hem de futbolcular heyecanını kaybetti. Bunu kim toparlayacak. Lucescu’nun ismi geçiyor, sportif direktör olarak. Allah aşkına 70 yaşına gelmiş, sağlık problemleri var. Ayrıca, ‘Kesinlikle Tudor ile çalışmam, teknik direktör oğlum Razvan olursa o zaman düşünebilirim’ şartı da var. Galatasaray bu kadar mı küçüldü?

Lucescu’nun, Shakhtar’daki başarısı yanındaki Brezilyalı’dan geliyordu. Ukrayna kulübü bu Brezilyalı’yı göndermeyince Lucescu’nun Zenit’te neler yaşadığını biliyoruz. Bırakın böyle boş tartışmaları. Terim varken, başka birinin isminin bile geçmemesi lazım.

Başkan Dursun Özbek’in, Terim hayranı olduğunu çok iyi biliyorum. Fakat yanındakiler ve bazı yöneticiler, Terim isminden son derece rahatsızlar. Başkan Özbek’e ‘Bir sürü teknik direktör gönderdik, Tudor’u da gönderirsek çok tepki alırız’ diyerek baskı yaptıkları ve başkanın önünü kesmeye çalıştıklarını biliyorum.

Fatih Terim, Florya’ya gelirse hepsinin düzeni bozulacak. Bunun ucu GS TV’ye kadar gidecek. Bunların yaşanacağının net olarak farkındalar. Her zaman söylemişimdir, Başkan Dursun Özbek kötü insan değil. Elinde iyi ekip olmadığı için çok eleştiriliyor. Şimdi tam fırsatı. 2018’i kurtarmak için ben başkanın yerinde olsam o yanındakileri elimin tersiyle iterim ve Fatih Terim ile oturup ‘Al kardeşim, Florya’nın anahtarı. Seni Fatih Terim yapan kulübün seni bekliyor’ derim.

Terim’in şu anda ‘İki ay daha dinleneyim, kafamı toparlayayım’ diyecek hali yok. Şu anda Galatasaray’ın ona ihtiyacı varsa koşa koşa gelir. Para bile konuşacağını düşünmüyorum. Yeni sezona başlarken taraftara bir heyecan gelir. Kombine satışları, forma satışları patlar.

Yasin Öztekin olsun, Sinan Gümüş olsun, Selçuk İnan olsun ‘Ben gitmek istiyorum. Benim paramı artırın’ diyemez. Gomis, Maicon, Belhanda tekrar yıldızlaşır. Uzun lafın kısası Florya kurtarılır. Bu operasyon hemen yapılmalı. Belki bu Galatasaray’ın son şansı.

Bu düzende lige başlandığını düşünün. Tudor’un alacağı iki mağlubiyet Başkan Özbek başta olmak üzere kulübü ne durumlara sokar. Hadi bunu da geçelim rakipleri düşünün. Kıran kırana bir lig mücadelesi olacak. Fenerbahçe çok güçlendi, Beşiktaş zaten şampiyon, Başakşehir harika bir takım kurdu. Osmanlıspor, Trabzonspor ve diğerleri. Bir anket yapalım, ‘Bu takımlar Tudor’u mu, Fatih Terim’i mi ister’. Fatih Terim’in gelmesi herkesin huzurunu bozar lige heyecan verir. Ben, ‘Galatasaray’ı şampiyon yapar’ demiyorum. Ama şu durumların hiçbirini yaşamaz.

Transferleri kim yapıyor?

En önemlisi bu transferleri kim yapıyor? Koca Galatasaray kulübüne futbol aklı olmayanlar oyuncu alıyor. Hangi futbolcu getirilirse 8 milyon, 5 milyon eurolar veriliyor. Fenerbahçe, Beşiktaş ve diğer kulüpler bonservisi elinde olan ya da kiralık oyuncular buluyor. Siz neden bu kadar yüksek bonservisle oyuncu alıyorsunuz? Bu para sizin paranız mı? Bu isimlere hesap soracak biri yok mu?

Fatih Terim gelirse bundan sonraki transferlere dikkat edin. Ya kiralık ya da bonservisi elinde olan isimler alınacak. Başkan Dursun Özbek iyi adam diye onu da mahvettiler. Suç kimin tabii ki kendinin. Madem başkansın ekibini iyi seçmelisin. Şu anda o ekip Lucescu gelsin diye kıvranıyor.

 

Kritik - Milliyet

HABER YORUMU BULUNAMADI
SENDE YORUM YAZ !

CAPTCHA security code
YORUM YAP